Nisan 18, 2013

DOODLE 4 GOOGLE

Bugün Türkiye'de Google'ı açan herkes ikinci fotoğraftaki çizimi gördü. Doodle, Google'ın Dünya tarihine mal olmuş kişilerin doğum günlerini, ülkelerin festival ve bayramlarını kutlamak amacıyla ana sayfada paylaştığı özel logolardır. 
Google Türkiye, Türkiye'deki 1. sınıftan 8. sınıfa kadar olan tüm öğrencilerden ''Türkiye'nin Harikaları'' temalı bir doodle tasarlamalarını istemiş. 
Ödüller şöyleymiş;
''Birinci seçilen Doodle tasarımı, Google Türkiye ana sayfasında bir gün boyunca Google logosu olarak yayınlanacak ve milyonlarca kişi tarafından görüntülenecektir. Öğrenciler için 10.000 TL tutarında burs, okulları için 15.000 TL değerinde aynî teknoloji yardımı ve ilk 10 finalist öğrenci ve öğretmenlerine Nexus 7 tablet ödülü verilecektir. ''
Bugün ki google ana sayfadaki doodle'dan da anlaşılacağı üzere birinci ''Melisa Çağlar, Hayallerim Türkiye'' ile kazanmış bulunmakta. Kendisini ve diğer finalistleri tebrik ediyorum. Hepsi çok güzel. Çocukların hayal güçlerine ve yeteneklerine hayranım. Hepsini çok ama çok beğendim. Ben böyle bir şey yapamazdım mesela. Ne kadar mükemmel çocuklarımız, değil mi?
Finalistlerin çizimleri aşağıda, bu çizimler ve yarışmanın detayları için şuraya tık tık.

Bu arada benim favorim sondan ikinci çizim google'ın son e harfini simit olarak betimlemiş.

2 yorum:

  1. Belli oldu demek, bilmiyordum. Benim oğlan da göndermişti:)

    YanıtlaSil
  2. :) evet belli oldu dün. Hepsi ne güzel değil mi? :))

    YanıtlaSil

Çalıştırın parmakları canlarım
( Blog linki yazılan yorumları kesinlikle yayınlamıyorum. Zaten yorum yapınca blogunuzun linkini bırakmış oluyorsunuz. Lütfen buna dikkat ediniz, teşekkürler)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...